Nincs felhasználóneved?
REGISZTRÁLJ!
December 4-én (szombaton) a díjkiosztó ünnepség és a kiállítás megnyitó napjára három rendkívül izgalmas workshopot szerveztünk, ahová szeretettel várunk Téged/Titeket is.
Nézzétek meg a 3 workshop leírását és ha valamelyik tetszik mihamarabb jelezzetek vissza! A résztvevők száma meglehetősen korlátozott a színvonalas együttmunkálkodás érdekében.
kísérletek high-speed kamerával - technika és koncepció
résztvevők száma: 10 fő
ajánlott életkor: 15 év felett
koncepció és vezető: Eike
Az elején mindenki rövid bemutatkozási lehetőséget kap (kész munkapéldányt kérünk elhozni). Közös munkamegbeszélés, hogy egymást megismerjük, szükség esetén több résztvevő együttműködése is kialakulhat.
Mindenki 15 percet tud a high-speed kamerával kísérletezni, technikus segítségével. Előtte és utána számítógép áll rendelkezésre minimum fél órára, technikai segítséggel. A végen az eredményt DVD-n vagy USB-sticken lehet elvinni.
A projektjéről mindenkivel konzultációt folytatunk, technikai és művészeti/koncepciós vonatkozásban.
Lehet előre ötletekkel, munkatervvel készülni, ezt jelezve az ehhez szükséges anyagokat beszerezzük, de a résztvevők hozhatnak is a saját projektjükhoz alapanyagokat.
Inspiráció: http://www.youtube.com/watch?v=s37PU6f2ZfU
résztvevők száma: 15 fő
ajánlott életkor: 15 év alatt (idegen nyelv ismerete nem szükséges!)
koncepció és vezetők: Effi Tanner (Zürich, Svájc) Media-Artist@ Master studies of Art Education, Dr. Marc R Dusseiller (Zürich, Svájc), transdiciplinary scholar, educator and artist, lecturer in micro- and nanosystems, president SGMK, co-founder of "Hackteria | Open Source Biological Art".
A résztvevők újrahasznosított anyagokból forrasztják össze az áramköröket és a vázat, így egyedi robotot építhetnek.
Lesz például a LightSeeker, ami egy meglehetősen egyszerű kis lény két fényérzékelővel és két motorral. Őt vagy vonzza vagy taszítja a fény, úgy mint egy kis bogarat.
További robotok és információ: http://www.mechatronicart.ch/
résztvevők száma: 5 fő
ajánlott életkor: 15 éve felett
koncepció és vezető: Bereznyei Róbert, elektronikus zenész
Vagy lehet hogy a kettő mégis ugyanaz? De hogyan lesz a zajokból zene? Rendezhetjük-e őket úgy, hogy ne zavaróak legyenek, hanem hallgathatóak?
Rövid (bevezető) workshop pár mikrofon, zajkeltő eszköz és számítógép segítségével. Elvágjuk a felvett hangot, felgyorsítjuk, lelassítjuk, megtudjuk mi az a loop, hogyan válik hasznunkra a csend, és kik azok a felharmónikusok.
Jelentkezni a verseny@c3.hu e-mail címen lehet, a következő adatok elküldésével: név, telefonszám, kor és a workshop száma.
Időpont: 2010. december 4. (szombat) 10:00-13:00
Helyszín: Fuga Budapesti Építészeti Központ (1052 Budapest, Petőfi Sándor utca 5.)
Versenyünkre bármit beküldhetsz, ami számítógéppel készült, lehet az rajz, animáció, zene, játék, honlap, portál, kiegészítő alkalmazás, mobilkommunikációs fejlesztés, robot, saját készítésű szoftver vagy hardver, illetve bármilyen egyéb informatikai megoldás.
Jelentkezz, ha nem múltál el 19 éves, egyénileg, vagy akár csapatban! A határon túli magyar fiatalok pályázataira is számítunk.
Kérdésed van? verseny@c3.hu | A verseny fórumát itt találod...
<19 Szabadfogású Számítógép Verseny 2010
Küldd el nekünk azt a munkád, amelyre a legbüszkébb vagy, és egyedülálló ötleteid, fejlesztéseid leginkább példázza! Ezt kell csak tenned, hogy értékes számítástechnikai ajándékokat nyerhess, pályaműved pedig bekerülhessen a díjazottak munkáiból rendezett nagyszabású kiállításra.
Ha folyamatosan friss információkat szeretnél a versennyel kapcsolatosan, legyél klubtagunk az iWiWen! Klubunk neve: Szabadfogású Számítógép verseny.
A nevezés kezdete:
2010. május 10., hétfő
A nevezés és a pályamunkák leadásának határideje:
2010. október 25., hétfő éjfél
Díjkiosztó ünnepség:
2010. december 4., szombat
Kiállítás a verseny győztes pályaműveiből a FUGA Galériában:
2010. december 5-12.
Nincs felhasználóneved?
REGISZTRÁLJ!
A regisztráció és a bejelentkezés után létrehozhatod és elküldheted személyes adatlapodat, amit egyből ki is nyomtathatsz, hogy aláírva és címünkre postázva megerősítsd nevezésedet.
Az online jelentkezés másik előnye, hogy az oldalra pályamunkádat is feltöltheted. Ha azonban pályaműved - mérete vagy jellege miatt - nem alkalmas a netes feltöltésre, jelezd ezt online nevezésedben, és alkotásodat vagy az adathordozót postai úton, az aláírt jelentkezési lappal együtt juttasd el címünkre személyesen vagy postai úton:
C3 Kulturális és Kommunikációs Központ, 1022 Budapest, Szpáhi utca 20.
A küldeményre írd rá: "<19 Szabadfogású Számítógép verseny"
Kérdésed van? verseny@c3.hu | A verseny fórumát itt találod...
<19 Szabadfogású Számítógép Verseny 2010
A verseny legjobbjait számos nagyértékű díjjal ajándékozza meg a zsűri. Akad köztük ösztöndíj, notebook, netbook, LG mobiltelefon, valamint további számítógépes eszközök és kisebb ajándékok is, billentyűzet és egér.
Egy biztos, nálunk minden pályázó nyer valamit, mégpedig az idei év designjában elkészített versenyes pólót!
A díjak felsorolásának pedig még mindig nincs vége, a díjazott pályaművekből december elején nagyszabású kiállítást rendezünk Budapesten a FUGA Galériában.
Reméljük felcsigáztunk!
És hogy kik a támogatók?
ISZT, OKM, [origo], T-Home, T-Mobile, NKTH, LG, RentIT Kft.,
Művészekből, informatikai szakemberekből és tanárokból áll össze a zsűri, célunk, hogy minden beküldött pályamunkának legyen egy elismert szakértője.
Eike Berg képzőművész
Szegedy-Maszák Zoltán oktatási rektorhelyettes,
Magyar Képzőművészeti Egyetem
Mélyi József művészettörténész-műkritikus
Szabó Dorottya művésztanár,
Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola
Pohly Ferenc újságíró-informatikus, [origo] Zrt.
Muráti Ákos egyetemi hallgató,
a 2003-as verseny egyik fődíjas versenyzője
Bereznyei Róbert elektronikus zenész
A zsűri azokat a pályaműveket értékeli nagyra, amelyek kreativitásról és újszerű látásmódról tanúskodnak, amelyek talán e verseny nélkül is elkészültek volna, mert létező igényt elégítenek ki, és a pályázók érezhetően örömmel dolgoztak rajta. Mindezen felül a pályaművek értékelésénél és díjazásánál a zsűri figyelembe veszi a nevezők életkorát is.
Bizonyítsd be, hogy végtelenül kreatív vagy, engedd szabadjára a fantáziádat, és küldd be Te a legjobb ötletet!
1) Mit nyerhetek ezen a versenyen?
Értékes számítástechnikai eszközöket és szolgáltatásokat nyerhetsz, a pályamunkád pedig kiállításra kerülhet a nyertes pályaművekből rendezett kiállításon.
2) Közeledik a 19. születésnapom. Ugye még indulhatok?
Ha a 19. születésnapod 2010. december 31-e után van, pályázhatsz.
3) Benne lehet a csapatban a húsz éves bátyám?
Nem. A csapat egyik tagja sem lehet tizenkilenc évesnél idősebb.
4) Van nevezési díj?
Nincs.
5) Beküldhetek több pályázatot is?
Igen.
6) Két csapatban is szeretnék indulni a versenyen. Lehet?
Igen.
7) Milyen típusú munkát adhatok be?
Idén is olyan egyéni ötleteket várunk, amelyek számítógéppel, számítógéphez, számítógépből, számítógépre vagy számítógépnek készültek. Szabad a fogás! Egy a lényeg: pályamunkád legyen kreatív, szokatlan és újító.
8) Hogyan hasonlítja össze a zsűri a teljesen különböző munkákat?
A zsűri nem a profi munkadarabokra vadászik, hanem az érdekes, szokatlan és újító megoldásokra. A fő szempont nem a számítógépes tudás, hanem az egyéni kreativitás. Épp ezért a zsűri szem előtt tartja az életkorodat is.
9) Kik bírálják el a beadott munkákat?
A beadott pályaműveket informatikai szakemberekből, pedagógusokból, művészekből álló zsűri értékeli.
10) Ha nem szokványos programmal dolgoztam, el kell küldenem magát a programot is, amivel a fájlokat készítettem?
Nem feltétlenül, elég, ha a mellékelt leírásban pontosan meghatározod, milyen operációs rendszeren, mely program melyik verziójával készítetted a pályamunkádat.
11) Ha programmal indulok, free unitokat, DLL-eket ugye használhatok?
Igen, természetesen.
12) Beadhatok már létező játékhoz saját kezűleg készített, egyéni pályát is?
Persze. A pályázat mellé beadandó pályázati nevezési lapon írd le pontosan, hogy melyik játék melyik verziójához, mivel készítetted a pályát.
13) Melyik típusba kell besorolnom pályaművemet, ha az php és html lapokon keresztül megy, de tulajdonképpen játék?
Legyen web.
14) Saját fejlesztésű portállal szeretnék pályázni, aminek nyilván elég csak a linkjét beküldeni. Honnan tudja a zsűri, hogy a leadási határidő után nem javítok-e valamit az oldalon?
A zsűri a leadási határidő után többször is végignézni a pályaműveket, ezért a legjobb, ha mindvégig a lehető legjobb formában tartod portálodat.
15) Biztos, hogy nem kerül olyan pályamű a versenybe, amit nem is a pályázó, hanem mondjuk a programozó apuka készített?
Ha a zsűriben kétségek merülnek fel erre vonatkozólag, személyes beszélgetésre hívhatja a készítőket, s ebből egészen biztosan kiderül, önálló munkáról van-e szó.
16) Hogyan kell eljuttatni a kész munkát?
Ha teheted, töltsd fel pályaművedet a verseny honlapjára, de ha ez technikai okokból nem megoldható, az adathordozót vagy a csomagot postai úton is eljuttathatod hozzánk.
Címünk:
C3 Kulturális és Kommunikációs Központ
1022 Budapest, Szpáhi utca 20.
A küldeményre írd rá: "<19 Szabadfogású Számítógép verseny"
17) Floppylemezen beküldhetem a pályamunkámat?
Csak végszükség esetén. Az előző években sok probléma volt a postai csomagban meghibásodott floppykkal, melyek így végül nem is kerülhettek be a versenybe.
18) Én egy robotot küldenék, de szeretném a verseny után továbbfejleszteni. Hogyan és mikor kapom vissza alkotásomat?
A versenyre beküldött hardvereket a díjazott pályaműveket bemutató kiállítás után, december 15-től küldjük vissza.
19) A díjazottaknak jár felvételi mentesség valamelyik oktatási intézménybe?
Sajnos nem, hiszen ez nem tanulmányi verseny.
20) Hogyan kell nevezni a versenyre?
Az érvényes nevezéshez határidőig le kell adnod nevezési lapodat és pályaművedet. Alkotásodat legkönnyebben úgy juttathatod el hozzánk, ha regisztrálsz weboldalunkon, az ott található online jelentkezési felület kitöltése után pedig feltöltöd pályaművedet. Jelentkezésedet az oldalról kinyomtatható, aláírt és postai úton elküldött nevezési lappal kell megerősítened. Ha pályamunkád - mérete vagy jellege miatt - nem alkalmas a netes feltöltésre, jelezd ezt online nevezésedben, és alkotásodat postai úton, az aláírt jelentkezési lappal együtt küldd el címünkre:
C3 Kulturális és Kommunikációs Központ
1022 Budapest, Szpáhi utca 20.
A küldeményre írd rá: "<19 Szabadfogású Számítógép verseny"
21) Honnan lehet nyomtatott nevezési lapot szerezni?
Az online nevezési lap kitöltés után ki is nyomtatható, de a nevezési lapot külön is le tudod tölteni a verseny oldaláról.
22) Meddig lehet beküldeni a pályázatokat?
A postázott nevezési lap postai pecsétjén a legvégső időpont 2010. október. 25. (hétfő) lehet.
23) Idén is lesz póló?
Igen, minden érvényes és értékelhető pályaművet beküldő Szabadfogású Számítógép versenyes pólót kap ajándékba. Ezért kell a nevezési lapon megadnod pólóméretedet. Több pályamunka esetén is csak 1 pólót kaphatsz.
24) Csak magyar nyelvű programokat, weblapokat lehet beadni?
Nem.
25) Milyen műveket "szeret" a zsűri?
A zsűri azokat a pályaműveket értékeli nagyra, amelyek kreativitásról és újszerű látásmódról tanúskodnak, melyek talán e verseny nélkül is elkészültek volna, mert létező igényt elégítenek ki, és a pályázók érezhetően örömmel dolgoztak rajta. Mindezen felül a pályaművek értékelésénél és díjazásánál a zsűri figyelembe veszi a nevezők életkorát is.
26) Milyen műveket "nem szeret" a zsűri?
A zsűri nem kíváncsi a profi módon elkészített, csillogó-villogó, de igazából tartalom nélküli és ötlettelen pályaművekre. Nem a felhalmozott tudás és a briliáns forma, hanem az újító gondolat és a hasznos tartalom számít.